Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka jakim sposobem sfinalizować?Przeglądając fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz częściej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym paragrafie postaramy się rzucić odrobinę światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w naszym systemie prawnym, niemniej jednak do tej pory mogły z niej skorzystać tylko podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki partnerskie). W chwili obecnej (a dokładniej od końca grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Aczkolwiek, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi spełnić wiele przesłanek. Na początku trzeba wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - doskonały przykład jednostek, które wzięły wiele deklaracji i kwoty rat przewyższają uzyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie należy wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy wnoszeniu odpowiedniego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego stosownym rozwiązaniem jest korzystanie z pomocy doświadczonego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.