http://rzeszowprawnik088.xtgem.com/__xt_blog/__xtblog_entry/__xtblog_entry/24434249-kancelaria-upad-o-konsumencka?__xtblog_block_id=1#xt_blog
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://www.openlearning.com/u/rzeszowprawnik131/blog/KancelariaUpadoKonsumencka01
https://anotepad.com/notes/wnb9d7g9

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka i jej sądowe kontekstyPrzeglądając fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz to systematyczniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym paragrafie postaram się rzucić trochę światła na powyższe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w rodzimym systemie prawnym, jednakże do tej pory mogły z niej korzystać tylko podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). W tej chwili (a dokładniej od końca grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Jednakże, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi wykonać szereg przesłanek. Po pierwsze trzeba uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, iż ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - doskonały przykład jednostek, które zaciągnęły wiele zadłużeń i kwoty rat przewyższają pozyskiwane przychody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy wnoszeniu adekwatnego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego dobrym wyjściem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.