Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://writeablog.net/prawnik-rzeszow401/kancelaria-upadlosc-konsumencka-sjb5
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://calfalley5.werite.net/post/2022/07/13/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka w jaki sposób ukończyć?Odwiedzając fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz częściej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim artykule chcemy rzucić ociupinę światła na powyższe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w polskim systemie prawnym, lecz do tej pory mogły z niej korzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W tym momencie (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Aczkolwiek, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi wykonać wiele przesłanek. Wstępnie przychodzi uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład osób, które wzięły pełno zadłużeń i sumy rat przewyższają uzyskiwane zarobki). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie należy wskazać, iż zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy wnoszeniu adekwatnego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego odpowiednim wyjściem jest skorzystanie ze wsparcia profesjonalnego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.